ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

איזה אוכל אפשר לתת לתוכי שכשר לפסח?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
roi20050
גוזל
גוזל
שם פרטי:: רועי

Re: איזה אוכל אפשר לתת לתוכי שכשר לפסח?

שליחה על ידי roi20050 »

אני לא מפסיק לשים עליו עין, יש לי טראומה מהקוקוטייל שמת לי בדיוק לפני שנה.
אעקוב אחריו ואמשיך לתת לו את האוכל שהוא רגיל אליו כמה פעמים ביום.
תודה ענקית על העזרה, אעדכן. חג שמח.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

תשיך לעדכן, מקווה הכל יסתדר.

חג שמח.
bvurth1511
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי bvurth1511 »

מצתרף לאלי

חג שמחתמונה
סמל אישי של משתמש
roi20050
גוזל
גוזל

שליחה על ידי roi20050 »

עכשיו הוצאתי אותו מהכלוב והלשלשת שלו הייתה שחורה. זה לא נראה לי סימן טוב... מה זה אומר?
ImageUploadedByTapatalk1397668440.260348.jpg
bvurth1511
בקיעה
בקיעה

כמה פעמים זה קרה אם זה כמה פעמים כדאי לקחת אותו לווטרינר

אם זה פעם אחת לא נורא
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

המצב של התוכי שלך מדאיג אותי בגלל כל הסימפטומים שאתה מתאר מסביב. יתכן שמדובר בדימום פנימי ולכן
הלשלשת בצבע שחור. אם יש לך אפשרות לפנות לוטרינר באיזור מגוריך אני מציע שתעשה זאת.
שים לב שמדובר בוטרינר שמתמחה בבעלי כנף עם ניסיון. וטרינרים שאין להם ניסיון עלולים לתת טיפול שגוי.

האם הוא אוכל ושותה רגיל? לעיתים תוכי שאינו אוכל ילשלש גם הוא צואה בצבע שחור.
סמל אישי של משתמש
roi20050
גוזל
גוזל

שליחה על ידי roi20050 »

כמו שאמרתי, ביצעתי לו החלפה די פתאומית של המזון שלו בגלל פסח. עד עכשיו הוא אכל כופתיות ושיניתי לו לדוחן, גרעינים שחורים (שאגב הוא לא מבין שהוא צריך לפצח אותם ולאכול את הגרעין עצמו) וגרגירי חומוס שהושרו במים.
מידי פעם הוא אוכל מהגרעיני חמנייה אבל ממש ממש בקטנה. בכל השאר הוא אפילו לא נוגע. קערת האוכל שלו מלאה מהיום שהחלפתי לו את האוכל מהכופתיות, שזה היה יום ראשון.
פעמיים ביום אני מוציא אותו החוצה לאכול את הכופתיות, האוכל שהוא רגיל אליו. היום למשל, הוא אכל במשך יותר מחצי שעה את הכופתיות. בלי להגזים, פשוט אכל. אני כל כך דואג לו ורואה שהוא מתנהג אחרת. הוא עייף יותר מברגיל, מנופח כל הזמן כמו בתמונה שהעלאתי לפני מספר תגובות, אדיש מעט אבל עדיין מגיב לאורחים ואנשים אחרים. למשל כשהוא רואה אותי הוא עדיין מתלהב, מנסה לעוף אליי כשהוא על הסטנד מחוץ לכלוב ומנסה לתקשר קצת. אבל אני עדיין מרגיש שהוא לא מתנהג כרגיל.

כשאני מוציא אותו מהכלוב לחדר שלי אני נותן לו פקאן, הוא מת על זה. בכל מקרה אני מנסה למצוא וטרינר שמתמחה בבעלי כנף ותוכים באיזור שלי, אני זוכר שניסיתי לחפש והסתבכתי עם זה מאוד בעבר.

בנוגע ללשלשת - אחרי הלשלשת השחורה שצילמתי, יצאה לו עוד לשלשת אבל היא הייתה בגוון חום, חום כהה קצת.
בכל מקרה קראתי באינטרנט באמת שזה יכול להעיד על דימום פנימי, גם ממה שכתבת וגם מאתרים אחרים.
אני אנסה למצוא וטרינר שמתמחה בתוכים באיזור שלי ואשתדל לקחת אותו מחר.
bvurth1511
בקיעה
בקיעה

יופי תשאיר לו בכלוב את האוכל הרגיל שלו ואולי הוא יטעם מהגרעינים השחורים אם תפצח אותם

תמשיך לעדכןתמונה
תוכים בע״מ
ביצה
ביצה

שליחה על ידי תוכים בע״מ »

אחרי כמה פעמים וכמה רבים וכמה מגדלים ותיקים ששאלתי
כופתיות בפסח- מותר
למה?
מכיוון שאת החמץ לא רואים ולכן זה מותר ובנוסף אין אנו מכניסים זאת לפינו
ואם כל כך חשוב לכם
אפשר לשים כמות כופתיות שתספיק לשבוע (בכמה כלים בכלוב)
וככה מסתדרים לפסח
מקווה שתקשיבו לי
מכיוון שהתוכים לא אשמים באמונה שלנו
תודה
וחג שמח
סמל אישי של משתמש
roi20050
גוזל
גוזל

איזה אוכל אפשר לתת לתוכי שכשר לפסח?

שליחה על ידי roi20050 »

הבעיה הכל כך גדולה היא שאת הכופתיות התוכי אוכל וזה מתרסק לכל עבר עם כל נגיסה של קיווי. הוא נותן ביס בכופתיות וזה מתפזר בכל הקומה למטה בה הוא נמצא. אז אמא שלי אומרת שאסור כי זה חמץ ונגרם מכך חמץ והוא מסתובב בחדרים שלנו.

דרך אגב, עכשיו אני נותן לו אוכל. ראיתי שהוא מאוד אדיש ועייף אז נתתי לו לאכול בחוץ שוב. הוא לשלש והלשלשת אמנם הייתה בכמות גדולה (התמונה הבאה זה מלשלוש אחד) אבל הצבע נראה נורמלי.

תמונה

עדכון קטן:
אחרי שהאכלתי אותו, החזרתי אותו לכלוב (השעה 3:00 לפנות בוקר) והוא התחיל ״לייבב״. אני יודע שמבחינת הקול זה קול של גוזל רעב, אבל קיווי כבר בן שנה ושלושה חודשים... בכל מקרה, לא רואים כמעט כלום בסרטון כי לא רציתי להדליק את האור ולהפריע לו, אבל כעיקרון הוא בתנוחת שינה כשהוא עושה את זה, ראש בין הכנפיים ועומד על הסורגים. קצת מדאיג אותי הקול הזה, יכול להיות שהוא באמת נובע מרעב או שמא יותר גרוע, קולות סבל?

https://www.youtube.com/watch?v=V7dM1P7TdWo
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”