ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

אביעד - תן דעתך!

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
אביבה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

אביעד - תן דעתך!

שליחה על ידי אביבה »

אביעד,קראתי בעיון רב את אשכולות לבטיך בין תוכי סנגל, גרין צ'יק ולורי, כתוכי נוסף לג'סי שלך.

הרשה לי הפעם, בניגוד לאחרים, להתייחס לרצונך בתוכי נוסף ולא ללבטיך בסוג התוכי.

רכישת תוכי חייבת להעשות לאחר מחשבה מעמיקה ורצינית ולא מתוך גחמה זו או אחרת.
היות ואתה עתיד להתחייב לשנים רבות, הייתי מייעצת לך לקחת אתנחתא לפרק זמן מסויים ולחשוב אם יש לך את התנאים המתאימים לגדל שני תוכים.

האם יש לך זמן או היכולת, כעת ו/או לעתיד לבוא, להשקיע בשני תוכים?

האם יש לך בבית מקום לשני כלובים? אל תקח כמובן מאליו, את האפשרות לאחד את שניהם לכלוב אחד.

האם הוריך מסכימים לנוכחותו של תוכי נוסף ולכל מה שמתלווה לכך? (נקיון, רעש וכד')

כשתיעדר מהבית לכמה ימים, האם בן משפחה אחר יהיה מוכן לקחת אחריות על התוכים ולטפל בהם?

האם תהיה לך הסבלנות לשני תוכים?

האם לקחת בחשבון את בעיית הרעש?

וכעת, לאחר שתענה בכנות וברצינות רבה על השאלות ולשביעות רצונך ולרצון משפחתך,
אפשרי לגשת לעניין סוג התוכי.

כפי שציינת בשורה הראשונה בתגובתי זו - אתה מתלבט בין הסוגים שונים - סנגל, גרין צ'יק או לורי.
ואם לורי אז איזה סוג של לורי.
יש לי הרגשה שאתה מחפש את התוכי האולטמטיבי - תוכי שעדיין לא קיים.
בעל יכולת דיבור טובה מאוד, שקט, שלא ילכלך בלשלשת את סביבתו, שיהיה יפה, שיהיה רגוע עם כל אדם שיבקש את חברתו ועוד...
לא קיימת חיה כזאת!

תוכי בעל יכולת דיבור טובה מאוד, לא יהיה שקט ויפליא לדבר מתי שיבוא לו. כן, גם כשתרצה לנוח במהלך היום
ותבקש שקט.
תוכי רגוע עם כולם - יתכן שיהיה ללא יכולת דיבור טובה ולא אקטיבי כפי שתבקש.
בעית לשלשת - תאלץ להתפשר אם תבקש תוכי יפה כלורי.
וכן הלאה.

הכן היטב את שיעורי הבית - קרא מאמרים, והיה כן ורציני עם עצמך ועם בני הבית לגבי נתוניו של התוכי.
אל תקח בניגוד לרצונם, למרות רצונך העז, כי אם כן, עתידו של התוכי יהיה ידוע מראש.

אנא ממך, התחשב רק בתנאי אחד - אתה לוקח יצור חי בעל צרכים ורגשות, המחייב אהבה ומסירות יומיומית.

בשניה שהכנסת תוכי נוסף הביתה - אין החלפות!!!
אביe
גוזל
גוזל

Re: אביעד - תן דעתך!

שליחה על ידי אביe »

141 כתב:יש לי הרגשה שאתה מחפש את התוכי האולטמטיבי - תוכי שעדיין לא קיים.
בעל יכולת דיבור טובה מאוד, שקט, שלא ילכלך בלשלשת את סביבתו, שיהיה יפה, שיהיה רגוע עם כל אדם שיבקש את חברתו ועוד...
לא קיימת חיה כזאת!

פה אני לא מסכים איתך..לא חיפשתי יכולת דיבור טובה, אני אשמח אם תראי לי איפה כתבתי שאני מחפש תוכי בעל יכולת דיבור טובה. אז כבר שללנו את יכולת הדיבור. בקשר ללשלשת, לא דיברתי על תוכי שלא ילכלך..אולי רק צינתי שזה לא כלכך נעים, אבל כלל וכלל לא שללתי תוכי בגלל ליכלוך..אז לכאורה, לא חיפשתי תוכי "אולטמטיבי". כל מה שחיפשתי הוא תוכי שקט יחסית ורגוע כלפי הסביבה

141 כתב:האם יש לך זמן או היכולת, כעת ו/או לעתיד לבוא, להשקיע בשני תוכים?

אני מאמין שיש לי..זה דבר שאי אפשר לדעת ב100%
אבל לא היתי לוקח תוכי עם צ'אנס שהוא "זמני"..מי לא כמוך יודעת שלצערי המאוד מאוד רב כבר היה לי תוכי זמני ואני אעשה הכל בשביל לא לחזור על טעויות קודמות

141 כתב:האם יש לך בבית מקום לשני כלובים? אל תקח כמובן מאליו, את האפשרות לאחד את שניהם לכלוב אחד.

אני לא לוקח שום דבר כמובן מאליו..לפי דעתי זהו אחד החוקים בגידול תוכים..שאין שומדבר מובן מאליו ושתמיד צריך לקחת בחשבון דברים לא צפוים
וכמו שאמרתי לך בפלפון, יש לי כבר כלוב מוכן לתוכי נוסף, ובקשר למקום..יש לי ואם נגיד ולא שני כלובים בבית אחד..אז הנה באים ה"היתרונות" של הורים גרושים, שיש יותר מבית אחד

141 כתב:האם הוריך מסכימים לנוכחותו של תוכי נוסף ולכל מה שמתלווה לכך? (נקיון, רעש וכד')

אני לא בן 6, בגיל 16 כבר מבינים שאי אפשר לעשות להורים הפתעות ושצריך לידע אותם קודם..כן, הם מוכנים ויודעים שאני מעונין להביא עוד תוכי

141 כתב:כשתיעדר מהבית לכמה ימים, האם בן משפחה אחר יהיה מוכן לקחת אחריות על התוכים ולטפל בהם?

אמאשלי כל היום מנסה ללמד את ג'סי לדבר ואבאשלי ממש כועס עלי שאני לא מביא אותה אליו
אז אני מאמין שהיא לא תהפוך לחסרת בית

141 כתב:האם תהיה לך הסבלנות לשני תוכים?

זה משהו שאני יכול רק להאמין בו, ואני מאמין שתהיה לי את הסבלנות הדרושה

141 כתב:האם לקחת בחשבון את בעיית הרעש?

לקחתי אותה בחשבון, וזאת אחת הסיבות שאני משתדל לבחור תוכי שקט, כמו שראית, הסוגים שאני מעונין בהם הם סנגל, גרין צ'יק ולורי..אני בחרתי בסוגים הנל מתוך בחירה של תוכים שקטים יחסית ויכלת גם לראות שלא יסתקפתי בכך שלורים לא נחשבים לרעשנים מידי אלה חיפשתי את השקטים בלורים ולקחתי בחשבון שגם השקטים שבלורים לא יהיו שקטים כדגים.

אביבה, אם כל הכבוד אליך, ואת יודעת טוב מאוד את כמה אני אוהב אותך ועד כמה את מודל לחיקוי בכל הקשור לעולם התוכים..אין צורך להדגיש בפני "בשניה שהכנסתה תוכי נוסף הביתה-אין החלפות"
גם אם לא היתי מציינת זאת, היתי מבין זאת. אז נכון, החלפתי תוכי פעם אחת, לצערי, אבל אני יודע שזה היה המעשה הנכון לטובתה, למרות כל הגעגועים ולמרות המחשבות היומיומיות עליה
אני חייב לציין שה"החלפה" הזאתי רודפת אותי ואנשים אוהבים להזכיר לי אותה, אבל אני אמשיך והעמוד על שלי כי אני מרגיש שעשיתי את המעשה הנכון למרות שהמעשה גורם לכמה אנשים לחשוב שאני פחות אחראי, אבל כל אדם ודעתו
סמל אישי של משתמש
אביבה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אביבה »

אביעד, קבל התנצלותי, קבל עם ועדה.

כשכתבתי ש"אין החלפות" התכוונתי שאין דרך חזרה.
לא חשבתי על ניקה ואפילו לא באופן מרומז.
שכחתי מהמקרה ורק כעת, כשהערת לי והארת את תשומת ליבי, הבנתי שטעיתי וזה מתפרש לא נכון.
לא זו היתה כוונתי.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

קודם כל אביבה שאלות נכונות וחשובות,השאלות שנשאלו את אביעד יכולות לספק חומר למחשבה להרבה מגדלים מתחילים,
אביעד מהתשובות ומהשאלות שהעלית בתקופה האחרונה ניכר שאתה זהיר ולוקח את נושא הגידול ברצינות,לגבי
ה"אין החלפות" אני מאמין שרוב רובם של התכתובות בפורום נכתבות מתוך רצון לעזור ללמד וללמוד לכן ללא קשר כרגע
לנושא זה אל תחפשו בתוך המשפטים שנכתבים האם מישהו מנסה לעקוץ ולפגוע אני מאמין שלא זו המטרה.
סמל אישי של משתמש
אווה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אווה »

היי אביעד.
אני שומעת את ההדים של שיחתינו בטלפון מלפני שבוע עכשיו שאני קוראת מה שאביבה כתבה.
בלי לתאם עם אביבה , אבל אתה ואני דיברנו על אותם נושאים כמו שאביבה כתבה, ואני שאלתי את אותם שאלות.
האם אתה זוכרתמונה
אנו לא רוצים להרפות את ידיך, רק שתחשוב לעומק ותבדוק את כל המשמעויות בלקיחת עוד תוכי.
במה שתחליט תקבל את כל העזרה מאיתנו.
תמונה
סמל אישי של משתמש
הגר
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי הגר »

אביעד, אני בכל זאת לא מצליחה להבין.
אמרת שאתה מוסר את ניקה בגלל שהיא דורשת יותר מדי תשומת לב, ושאין לך את הזמן הזה,
את זה אני מצליחה להבין, מה שאני לא מבינה מאיפה יהיה לך הזמן לשני תוכים?
לגבי צעקות, לרוב, כשיש שני תוכים הם מתקשרים אחד עם השני בצעקות ובכך מעודדים אחד את השני לצעוק.
מעבר לזה, תראה איך אתה מסתדר עם הג'קו, אולי גם איתה לא תסתדר.. תן לזה זמן ואז תחליט.
כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים..
אביe
גוזל
גוזל

שליחה על ידי אביe »

אביבה, אין שום בעיה..והשאלות אכן חשובות ומלמדות
הגריי, שתביני, ניקה היא פשוט צונמי חמוד ומקפץ
היא לא ישבה בשקט שניה אחת ומבחינתה לא היה מצב שהיתי משחרר אותה מהכלוב והיא לא היתה מתחילה לטייל(ולטעום) את כל הבית
היא גם מאוד לחצה עלי מבחינת צומת לב, היא מאוד דרשה אותה ולא נתנה לי שנייה של שקט(בשתי המובנים)
למרות זאת ג'סי הרבה יותר רגוע, וכשאני חוזר מבית הספר עייף היא פחות לוחצת אלי ונותנת לי את הרבע שעה של שקט לפני שאני מוציא אותה מהכלוב
ודוקא בגלל שג'סי כל-כך נוחה אני יכול לחשוב על עוד תוכי
כמובן שאני מבין שתוכי גדול נוסף, לא בא בחשבון בגלל דרישותיו הרבות, אבל ניראה לי שתוכי בינוני לא יהוה קושי
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”