ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גזירת נוצות תעופה לקוקטייל - התנגדות מצידו

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

saharlevi
גוזל
גוזל
שם פרטי:: יש כינוי

גזירת נוצות תעופה לקוקטייל - התנגדות מצידו

שליחה על ידי saharlevi »

היום ניסיתי לגזור לשלג את נוצות התעופה , יחד עם עזרה מצד אבא שלי .
שלג מאוד מאוד מתנגד , הוא נורא חושש , לא נותן לי לפתוח לו את הכנף , שאני כבר מנסה עם כוח הוא ממש מנסה לברוח ולעוף , זה ארך כ3-4 דקות והפסקתי , אני לא רוצה להמשיך בכוח , הייתי שמח לשמוע עצה או פתרון , דרך לגרום לשלג להיות פחות מפוחד , לתת לי לפתוח לו את הכנף ולגזור בלי שהוא יתנגד .
תודה רבה
תמונה
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

Re: גזירת נוצות תעופה לקוקטייל - התנגדות מצידו

שליחה על ידי שירלי87 »

קודם כול - הוא תמיד יתנגד, וזה נורמלי כי הוא לא רגיל שאתה או מישהו אחר תופס אותו ככה ופותח לו כנף

כדי לעשות את זה מהר כמה שיותר, רצוי שאבא יחזיק אותו עם מגבת קטנה (מגבת מטבח) כך שהראש יהיה מכוסה
אם הוא לא יראה מה קורה ייתכן שהוא יהיה פחות לחוץ.
היידיים "כולאות" אותו מלמעלה ולמטה, לא מפעילים עליו לחץ פשוט מחזיקים את האצבעות כמו כלא קטן
שהוא לא יכול להתקדם או ללכת אחורה ולצאת מהאחיזה.
חשוב שהפתח של המגבת יהיה באחד הצדדים, כדי שתוכל לפרוש את הכנף שלו ולגזור
עשיתי איור בצייר.. עד שאני אצלם ואעשה מדריך נורמלי - מקווה שהאיור יעזור
wingfeathers2.jpg

כשהתוכי מוחזק, אתה פורש את הכנף
בשלב הזה, עם היד שמחזיקה את התוכי מלמטה - האצבעות אמורות להגיע עד ה"בית שחי" של התוכי, כמו באיור
והיד השנייה מעליו, סוגרת עליו מלמעלה ומהצד הקדמי והאחורי שהוא לא יוכל ללכת אחורה או קדימה.

אז אתה פורש את הכנף, מזיז עם האגודל את הנוצות המכסות ובודק את הקולמוסים לראות שאין נוצות דם, וגוזר עם מספריים או קאטר
תחזיק את הכנף היטב, מהחלק האמצעי, כמו בתמונה-
wingfeathers.jpg

אחרי שגזרת בכנף אחת, כדאי לתת לו מנוחה של כמה שניות, לנסות להציע צ'ופר, לדבר בקול רגוע ושליו..
כשסיימת עם הכנף השנייה תחזיר אותו לכלוב לתת לו להירגע

* אל תבואו לחוצים, חוששים, כי התוכי מרגיש את זה ויילחץ גם הוא
* תחזיקו אותו היטב, בלי הפעיל לחץ פשוט להחזיק
* כמה שיותר מהר יותר טוב, אבל לא לעשות את זה בלחץ
* לא לשכוח לבדוק נוצות דם

בהמשך, אתה יכול מדי יום לנסות להרגיל אותו למגע בכנפיים, תתן צ'ופר מיד אחרי שאתה נוגע בכנף
תתחיל בליטוף קצר ולאט לאט תיגע בכנף יותר זמן, ובהמשך תנסה לאחוז בה, ולפרוש אותה מעט, ולתת צ'ופרים
להתקדם ממש לאט, לצ'פר הרבה, ולא להמשיך אם התוכי מתנגד
saharlevi
גוזל
גוזל

שליחה על ידי saharlevi »

תודה רבה על התשובה המפורטת !
אני אנסה שוב מחר בבוקר בהתאם לתשובה שלך ואעדכן
תמונה
saharlevi
גוזל
גוזל

שליחה על ידי saharlevi »

ניסיתי היום שוב , גם לפי השיטה שלך עם הגבת וגם בלי , בשתי השיטות התוכי ממש ממש התפרע וזז , לא היה ניתן להתקרב אליו עם המספריים , הוא ממש יכול היה להפצע , באיזשהו שלב הוא גם כאילו צעק , לעזוב אותו .
עם המגבת , עוד לפני שניסינו , רק מהכיסוי עם המגבת הוא ישר ניסה להמלט ממנה , ניסיתי מגבת בצבע אחר , זה לא עזר .

המצב הוא שאיך שאני סוגר את התוכי, פותח את הכנף הוא זז המון המון , מתפרע , מנסה לברוח , אי אפשר להתקרב אליו עם המספרים , זה לקחת סיכון שלא שווה את זה .
תמונה
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

באמת עדיף שלא תגזרו. במצב כזה הכי טוב ללכת לווטרינר (שמתמחה בבעלי כנף) או למגדל שיכול לגזור
כי לא כדאי להשאיר את התוכי עם יכולת תעופה

בהצלחה תמונה
saharlevi
גוזל
גוזל

שליחה על ידי saharlevi »

אוקיי , בכל אופן , את עזרת לי המון , תודה על ההרחבה בשאלות
תמונה
רוניתכהן
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי רוניתכהן »

שירלי שלום.
ראיתי בתמונה את נוצות התעופה. מגדל גזר לתוכי שלי את נוצות התעופה, אותן נוצות שהראית, הוא גזר אותן
בצורה טובה, אבל הוא לא השאיר את השתיים הקיצוניות. הוא גזר גם אותן, האם זה יפגע בתעופה? האם הנוצות גדלות
כפי שהיו לפני הגזירה?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אם התוכי גזור יותר מידי כלומר אם גזרו לו יותר מידי נוצות הוא עלול ליפול לריצפה מבלי יכולת לבלום ולקבל מכה בחזה. אם התוכי דואה כלפי הריצפה ומצליח לנחות ברכות אז הגזירה טובה.
אין מניעה לגזור את שתי הנוצות הראשונות ומשאירים אותן כדי לשוות לתוכי מראה יפה יותר. הנוצות הגזורות אינן גדלות לאחר הגזירה אלא נושרות ובמקומן יצמחו נוצות חדשות בדיוק כמו לפני הגזירה.
רוניתכהן
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי רוניתכהן »

אלי חידשת לי לגמרי. אם הנוצות לא היו גזורות, הן לא היו נושרות? או שזה תהליך טבעי בכל מקרה,
הנשירה והצמיחה של נוצות חדשות.. בערך באיזה פרק זמן מדובר עד הצמיחה של הנוצות החדשות?
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”