ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גוזל נימצא מת

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
adi48
ביצה
ביצה

גוזל נימצא מת

שליחה על ידי adi48 »

שלום לכולם, מזמן לא בקרתי כאן ... חזרתי. הבוקר נגשתי לתוכים וברצפת הכלוב היה גוזל מת... הגוזל שייך לזוג פרסונטות
כל כך כואב לי על הגוזל.. השאלה מדוע הוןא מת .. הכלוב בגובה של 1 מטר ותא ההטלה למעלה. יכול להיות שהוא נפל מתא ההטלה
למטה ומעוצמת החבטה מת...? הוא היה בין חודש וחצי כמעט בריא פעיל ומקסים כך שאין סיבה אחרת שהוא מת. כמובן שיש הרבה סיבות
למוות רק שלא אצלו כי נגשתי לכלוב מאוחר בלילה והוא היה חי ... עכשיו אני דואגת לגוזל השני שלא יפול , מה לעשות? שקלתי להעביר אותו
לכלוב אחר רק שהבעיה ההורים ותא ההטלה כך שותרתי על רעיון ההעברה. אגב, הם מתפתחים כל כך לאט , אני זוכרת את הגוזלים של
הקאקריקים בגיל חודש וחצי היו עצמאים לגמרי ויצאו מהתא לכלוב... אשמח לקבל עייצות מה לעשות עם הגוזלים הנוספים (מזוג נוסף גם)

הכלוב בגודל של מטר על מטר לשני זוגות תוכים פרסונטות , האם אוכל לקנות כלוב קטן יותר בגובהה ..? מצפה לתגובות ..תמונה

תודה מראש עדי
בכל גאון יש שיגעוןתמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: גוזל נימצא מת

שליחה על ידי eli_lea »

היי עדי ,
בדרך כלל נפילה לא תגרום למוות אבל זה יתכן , האם בדקת סימנים של תקיפה?חוסר בנוצות באיזור מסויים או פציעה?
יתכן שאכן הגוזל נפל לתחתית הכלוב ושהה כל הלילה ומת מחוסר חימום , אני פשוט לא יודע מה התנאים שבהם הם נמצאים ואני
מעלה השערות שונות, קשה מאוד להצביע על גורם מסויים .
אגב מצד אחד את אומרת שהם פעילים ובריאים ומצד שני את מדברת על התפתחות איטית , האם את מדברת על משך הזמן
שלוקח להם להיות עצמאים או שהגדילה שלהם נעצרה?

בעיקרון את יכולה לשכן אותם בכלוב בגובה 50-60 ס"מ אך איני חושב שהבעיה טמונה בנפילה .

בהצלחה עם הגוזל הבא .
סמל אישי של משתמש
shiponix
גוזל
גוזל
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: דיויד

Re: גוזל נימצא מת

שליחה על ידי shiponix »

עדי,

אני מצטרף לאלי בעניין חוסר ה-"וודאות" בסיפורך. הרבה פרטים חסרים.
אני כן מציע, אם זה יעשה לך הרגשה יותר טובה ובטוחה, לעשות אולי מגש קטן מתחת לפתח תאי ההטלה, כזה שבמקרה וגוזל נופל ממנו החוצה, יוכל להישאר בו ובקרבת ההורים.

משתתף בצערך,

המון בהצלחה בהמשך.
תמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”