ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

עזרה בתכנון בית חדש לציפורי האהבה שלי

פורום המאפשר הצגה של בתי גידול תוכים של חברי האתר, להראות התקדמות גדילה,
לקבל הערות, הארות, הצעות ושאלות מחברי האתר בהקשר בית הגידול הספציפי בלבד.
פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

nash
ביצה
ביצה

עזרה בתכנון בית חדש לציפורי האהבה שלי

שליחה על ידי nash »

שלום ,
קיבלתי זוג ציפורי אהבה בכלוב קטן,
הם ממש מקסימים אך קשה לי לראות אותם בכלוב ומעוניינת לבנות להם בית לתפארת, צירפתי כאן את התוכנית וכן את המיקום שלו אבל אשמח לקבל הערות מהמנוסים גם בבניה וכן במה חשוב בבית גידול,
את הכלוב אני מעוניינת לבנות סביב שיחי (עצי) בר זית ואלון מצוי (ראו בתמונה), האם יש עם זה בעיה רעיל?
מחכה לתגובתכם
תודה מראש
קבצים מצורפים
תוכנית, מבט ופרט
תוכנית, מבט ופרט
מיקום המיועד לכלוב
מיקום המיועד לכלוב
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: עזרה בתכנון בית חדש לציפורי האהבה שלי

שליחה על ידי eli_lea »

ברוכה הבאה ,

השקעת בשירטוט די הרבה, אם תשקיעי כך בציפורים ובתוכים אני בטוח שתראי תוצאות מהר מאוד.

מספר שאלות ברשותך:
1. האם את מתכוונת להתמקד רק בתוכים או ציפורים בגודל קטן או שבעתיד תרצי להשתמש בווליר לתוכים גדולים יותר?
2. כשאת מציינת קיר עץ, מה עובי העץ וממה הוא עשוי, האם פלטות או מוטות הצמודים זה לזה.

סובבתי את השירטוט כדי שיהיה יותר נוח לקרוא .בינתיים אם תוכלי לענות על השאלות ונתקדם בהמשך.
bird house.jpg
סמל אישי של משתמש
avihupilo
פוקח עיניים
פוקח עיניים
שם פרטי:: אביהו

שליחה על ידי avihupilo »

וואו יוצא לך כלוב ענק את מתכוונת להביא עוד ציפורי אהבה כי אם זה לזוג אז זה גדול?!
תמונה

"מי שמשחק באש,לא יתפלא אם נכווה"
nash
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nash »

תודה על התגובה המהירה
(ואני מקווה שהודעה זו לא נשלחת בפעם השנייה)

ולהלן התשובות - הלא ממש מוחלטות - לשאלותיך
1. אני מתכוונת להתמקד רק ב[HIGHLIGHT=#NaNNaNNaN]תוכים[/HIGHLIGHT] או ציפורים בגודל קטן וכן במספר מועט למרות הכלוב הגדול
2. קירות העץ, מלוחות מהוקצע 25x100 ללא אימפרגנציה וכן ללא רווחים ככל שניתן

תודה גם על העמדת השירטוט

סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

ראשית בכלוב מרווח כפי שאת מתארת בשירטוט אין הרבה מה להוסיף , אני לא חסיד של עץ בכלובי תוכים, העץ אינו עמיד לאורך זמן ונתון
לפגעי מזג האויר מצד אחד ומצד שני עלול להוות נקודת תורפה.
הצעתי היא לבנות את הכלוב כולו מרשת כאשר השימוש בחומרים כמו עץ (באם הכוונה היא לשלבם בנוף הכללי ) כתוספת .
התיכנון הכללי טוב, דאגת לדלת גישה כפולה כלוב בגובה שניתן להתהלך בו ונותר התכיכנון הפנימי שיכלול מספיק ענפי עמידה בגבהים שונים, כלי אוכל שחלקם תלויים יהוו תוספת מצויינת , תליית תאי קינון בכמות גדולה יותר ממספר הזוגות ופיזורם בשטח .
לא נתת התייחסות מספקת לגג הכלוב, אני הייתי מכסה רק 75% משטח הווליר כאשר השטח הנותר היה נשאר חשוף לגשם ולשמש ומאפשר
לציפורים לבחור האם להתקלח/להשתזף או להסתתר מתחת לגגון. כמובן שבשטח הפתוח לא להציב כלי מזון.
אפשר בהחלט להוסיף גזעי עץ להוספת מראה טבעי ולטובת הציפורים כמקום נוסף לעמידה ומנוחה.

במידה ומדובר בציפורים אפשר להשתמש ברשת גמישה ( מגיעה בגלילים) ריבועים 1*1ס"מ , יש למתוח את הרשת על גבי המבנה.
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

אין בעיה עם עץ זית, אבל עץ אלון הוא רעיל.. תוודאי שאין לתוכים גישה לעלים או לענפים של העץ

ובהצלחה עם הכלוב נראה מצוין תמונה
nash
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nash »

לילה טוב,
-- המשך מחשבות להערותיכם לפני תחילת העבודה:

קיים כאן ניסיון לאיזומטריה דבר שהיה מאד לא פשוט (על המחשב בתוכנת דו מימד כאשר אין כאן צורה רגולרית) מקווה שהכוונות יותר ברורות, ועכשיו להסבר מילולי קצר,

הכלוב (ווילר -למדתי מילה חדשה) ממוקם: מתחת לעצי אורן ומוקף שיחים (אדאג שלא תהיה גישה לאלון) ממזרח ומדרום
גודל: כ - 7 מ"ר (לא כולל הכניסה הכפולה) כאשר מתוכן כ - 3 מ"ר מוגן עם גגון והשאר גג רשת בלבד (ניתן לראות בתוכנית הגג את מיקומו). גובה הכלוב כ 2.2 אכן מאפשר כניסה
בניה: כולו מרשת כמומלץ (לא גמיש גודל הלוחות 1*2 מ') כאשר צידו הדרומי (השכנים) והמערבי יקבלו כתוספת הגנה של קיר עץ.
התכנון הפנימי: תליית תאי קינון באזור המוגן מתחת לגגון בפינה הדרום מערבית ובאזור זה גם ימוקם כלי האוכל. באזור ללא הגג אני משאירה את שיחי הבר זית (בתקווה שישרדו) וסלעים, וכן אוסיף (מה שתציעו שכדאי)
קבצים מצורפים
Copy of bird house 2.jpg
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אני הייתי מבצע גגון כמו שסימנתי בשירטוט בערך.
המטרה היא לא לחשוף את הציפורים לגשם ורוחות , המטרה היא שתהיה להם אפשרות במידה וירצו להיות תחת כיפת השמים ואולי להירטב מעט. היתרון הנוסף הוא שגם לכם יהיה יותר נוח כשהכניסה לכלוב מקורה . ואולי גם כשהחלק שבו תמצאו בכלוב יהיה יבש.
הגג צריך לבלוט על מנת שגשם לא יחדור מהחזית ומהצד .
file.jpg

כמובן שתצטרכי תמיכות וחיזוקים לגג .
אגב , בשירטוט אורכו של הכלוב 3.60מ' .
nash
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nash »

אלי שלום,
תודה על תגובתך רואים כי באמת אכפת לך מהציפורים אך יחד עם זאת יש לי צורך להסביר את המחשבות שלי:

גודל הכלוב - המידות האורך (הרשת וגג) אמנם 3.6 מ"א אך הרוחב משתנה בין 1.3 מ"א בצד המזרחי לבין בצד המערבי 2.1 מ"א כך שה מ"ר הוא מעט פחות מ7 .
גודל הגג - אומנם אני בונה כלוב גדול אך בשלב זה אין אני מעוניינת לאכלס אותו בהרבה ציפורים (כרגע זה בית לשניים) את הגג אני עושה בשיפוע לכיוון הצפון מערב -דבר שעוזר לעצירת הגשמים המגיעים לרוב מכיוון זה. את המים מהגג אני אוביל אל בריכה/אמבט שאבנה באזור המסלעה

האזור המתוכנן להיות מכוסה בגג גודלו מעט פחות מ' 3 מ"ר אורך 2.7 מ"א ברוחב משתנה כאשר האזור הרחב הינו 1.3 מ"א

השאלה שלי כנה - אין אזור זה מספיק גדול על מנת להגן עליהם

בנושא להגנה מעל אזור הכניסה - אחשוב על הכיוון - דבר זה גם יאפשר לי גם לבנות אזור אחסון לדברים הקשורים בטיפול בכלוב ובציפורים

סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אכן טעות שלי , משום מה ראיתי מ"א ולא מ"ר .

חשוב שהגג יהיה סגור בצורה שסימנתי , כך ההגנה תהיה מירבית .
בצורה שתיכננת להניח את הגג מי גשמים מעורבים ברוחות יצרו בתוך הכלוב רטיבות ולחות ( במיוחד כשהחזית פתוחה) ולכן ההגנה צריכה להיות טובה יותר והגג צריך לכסות שטח נרחב יותר. את יכולה לוותר על הגג מעל שטח הכניסה זה יותר לנוחיותכם .

דבר נוסף, קחי בחשבון שציפורי אהבה אומנם נקראים כך אך אינם ממש "אוהבים" ובמיוחד לא למינים אחרים . בכלוב בגודל שאת מתכננת
תהיה לך אפשרות לשכן מינים שונים אך לבטח בשלבי הריבוי לא תצליחי למנוע מריבות על תאי הטלה וטריטוריה.
ציפורי אהבה מגדלים בנפרד מתוכים וציפורים .
שלח תגובה

חזור אל “בית הגידול שלי”