ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

כלוב ענק בבניה אישית!

פורום המאפשר הצגה של בתי גידול תוכים של חברי האתר, להראות התקדמות גדילה,
לקבל הערות, הארות, הצעות ושאלות מחברי האתר בהקשר בית הגידול הספציפי בלבד.
פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

ohad3079
ביצה
ביצה

Re: כלוב ענק בבניה אישית!

שליחה על ידי ohad3079 »

שלום ותודה לכולם!
רציתי לעדכן אותכם שכבר פינקית אחת אחרי הטלה מוצלחת של שלושה גוזלים שכבר יצאו מהקן לפני כמה שבועות (אעלה בקרוב תמונות)
זברה פינקית אחרת כרגע עם חמישה-ארבעה גוזלים בני שבועיים בקן. ושהפינקית הראשונה כבר בסבב שני ויושבת על ארבע ביצים בינתיים ;)
חייב להגיד שזה ממש מרגש וממש כיף לעקוב אחריהם..
בנוסף יש לי כמה שאלות על שאר הציפורים כי כרגע רק הזברות מתרבות..
1) כמו שאפשר לראות יש לי שני זוגות של פרסנטות בכלוב די גדול לבד.. מקבלים יחס אוכל פירות/ירקות.. קיצר חיים הכי טוב בכל הקומפלקס ובכל זאת אין שום סימני רבייה חוץ משהם מסתובבים בזוגות ומשחקים אחד עם השני.. בכללי הם מאוד פחדנים בורחים לא מתקלחים שאני שם להם קערה עם מים וגם בקושי נכנסים לתא שלהם.. מה צריך לעשות בשביל שיסכימו להביא צאצאים? לפי מה שנראלי התאים שלהם מתאימים (אפשר לראות בתמונות), ואולי לא.. אולי תזונה מסויימת? הם כבר יותר משלושה חודשים אצלי נראלי..
2) בנוסף יש בכלוב העליון גם זוג אורזיות שמסרבות להתרבות.. מה אפשר לעשות איתם יותר טוב? כי סה״כ הם מתנהגות טוב וכל הזמן מסתובבות ביחד..
3) האם זה אפשרי להוציא את הקן של הפינקים בשביל לבדוק מה הולך שם ולהחזיר? האם יש מצב של נטישה של האמא?
עד כאן בינתיים ;)
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: כלוב ענק בבניה אישית!

שליחה על ידי eli_lea »

שמח לשמוע, אכן מרגש לראות ולעקוב מקרוב אחר תהליך הריבוי הבקיעות ויציאת הגוזלים מהקן.

1. תאי ההטלה אינם מסודרים בצורה טובה ( אם איני טועה אחד מעל השני) וזו יכולה להיות סיבה טובה לחוסר רצון להתרבות.
אני מציע להעלות תא אחד גבוה ככל שנין בצד אחד של הכלוב ואת התא השני להעביר לצידו השני של הכלוב, כלומר לחלק לציפורים את התאים ביניהם.
זה יכול ליצור תחרות, זה יכול ליצור אצל הציפורים מין שייכות. לעיתים זה די מדרבן את התוכים והציפורים להתרבות.
ציפורי האהבה די "ביישנים" נמלטים לתאים ממש כמו התוכים הגדולים האפריקאים שאינם מוחתמים. לא כולם אבל מה שאתה מתאר די נפוץ.

2. לאורזיות פזר זרדים, זה יכול להיות חתיכות דשא יבשות, חוטים של עלי דקל וכו', אתה יכול לשים חלק מחומר הקינון בפתח התא מה שיסקרן אותם ויכול לגרום להם להתחיל בתהליך הקינון, האם הזכר מקפץ ומחזר?

3. לא הייתי ממליץ לבדוק ברמה של הוצאת הקן ממקומו על אף שבעבר עשיתי זאת ( עם אורזיות) ולא קרה כלום, אם אתה עושה זאת תקפיד לסמן את המקום ולהחזיר את התא למקומו. לאחר שהבנתי במהלך הגידול כמה קשה לראות מה מתרחש בסלסלאות הקינון עברתי לתאים מעץ, יכולתי לפתוח את הדלת מלמעלה להזיז מעט את את הענפים שמסתירים ולראות היטב את הביצים והגוזלים. הרבה יותר נוח.
שלח תגובה

חזור אל “בית הגידול שלי”