ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

ג'אקו עצבני ליד זרים

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי ומאלפי התוכים מכל הזנים.
בואו ללמוד וללמד כיצד תוכי יכול לבצע פעולה כל שהיא ברגע שאנו מעוניינים.
פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
Wilshere
ביצה
ביצה

ג'אקו עצבני ליד זרים

שליחה על ידי Wilshere »

שלום,
יש לי ג'אקו בן 5 חודשים, הוא לא תוכי עצבני בכלל הוא מאוד חברותי אליי ואל אימא שלי, אבל כשמשפחה וחברים באים לביקור הוא משתנה, הוא נהיה עצבני מאוד ורואים עליו שהוא מפוחד, כשמישהו חדש חבר או משפחה מנסה ללטף אותו הוא מנפתח את הנוצות ונוקש במקור ונושך.

אני מבין שזה טבעי לחלוטין שהוא מפחד מזרים, אבל השאלה שלי מה אפשר בשביל לשנות את זה?
האם הוא פשוט צריך יותר זמן ליד הזרים בשביל להתרגל אליהם או משהו?

תודה לעונים.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: ג'אקו עצבני ליד זרים

שליחה על ידי eli_lea »

התשובה היא כן. צריך לאפשר לתוכי להרגל לאנשים חדשים . לא רק זה, חשוב שהגישה של האנשים החדשים
שבאים עימו במגע תהיה נכונה. לא פעם אני עוצר בקושי אנשים שנכנסים אלי הבייתה ופתאום "מזנקים" על הכלוב של מיקה.
שוליים ידיים ומתנהגים בברוטליות ובלי להתחשב בתוכי.
תוכי באופיו מאוד מפוחד וזה חלק מהאינסטינקטים שטבועים בו בטבע.
צריך לזכור שתוכי זו חיה נטרפת ולא6 חייה טורפת. כחיה נטרפת החושים שלה מחודדים יותר והיא יותר רגישה מבעלי חיים אחרים שאנחנו מכירים כמו כלבים וחתולים למשל (חיות טורפות).
כשתוכי נמצא בסביבה שבה יש מספר אנשים מוכרים שהוא מחובר אליהם ומכיר אותם אנשים זרים עלולים ליצור אצלו לחץ והוא יכול לראות בהם איום. כתוצאה מכך ההתנהגות של סימור הנוצות ( אני גדול ומסוכן תיזהרו) ונשיכות בלית ברירה.
בטב תוכי כזה שחש בסכנה היה פשוט פורס כנף ובורח. כאשר התוכי נמצא אצלנו בכלוב מבלי יכולת לעוף ולהימלט על נפשו נותר לו להגן על חייו ע"י ניסיון להרחיק את הסכנה ולאיים בנשיכה.

חשוב שכשזרים מגיעים אליך הבייתה הם ישמרו מרחק מהתוכי ב 10 דקות הראשונות לפחות. חשוב שלא יביטו בתוכי בצורה ישירה, מבט ישיר הינו מבט מאיים ובטבע הוא מהווה איום.
חשוב שהזרים יגשו לתוכי אבל ישמרו מרחק, חשוב שתהיה לידם ועדיף בינם לבין התוכי כדי להרגיעו ולתת לךו ביטחון שאתה מגן עליו והזרים לא מהווים איום.
כדאי להשתמש בצ'ופר שהתוכי אוהב, לתת לזר צ'ופר שיגיש לתוכי מבעד לסורגי הכלוב ובכך יאותת לו שאין בכוונתו לפגוע בו.
אלו חלק מהשיטות שיש לנקוט כאשר זרים מגיעים הבייתה.
שלח תגובה

חזור אל “אילוף”