ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

כמה זמן לוקח לתוכי, מוחתם כמובן, ללמוד את השם שלו?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי ומאלפי התוכים מכל הזנים.
בואו ללמוד וללמד כיצד תוכי יכול לבצע פעולה כל שהיא ברגע שאנו מעוניינים.
פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
אורטל25
בקיעה
בקיעה

כמה זמן לוקח לתוכי, מוחתם כמובן, ללמוד את השם שלו?

שליחה על ידי אורטל25 »

הי לכולם,תמונה
רציתי לשאול כמה זמן לוקח לתוכי, מוחתם כמובן, ללמוד את השם שלותמונה
צי'קו אצלי כבר חודשיים פלוס מינוס והוא לא מזהה את השם שלו, אפילו שהוא שומע אותו אין ספור פעמים ביום!!
הפעם היחידה שהוא כן מגיב לשם שלו, זה כשהוא מטייל על הריצפה וכשאני קוראת לו מחדר אחר הוא מגיע...
יש איזה דרך ללמד אותם להבין שזה השם שלהםתמונה
סמל אישי של משתמש
אביבה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

Re: איך?

שליחה על ידי אביבה »

אורטל, אני לא יודעת אם מגיב לשמו דווקא או לקולך המוכר לו ולכן בא אליך,
כשאינך בקרבתו.
מה כוונתך "ללא מזהה"?
האם הוא אינו מפנה ראשו כשאת קוראת לו?
האם אינו מתקרב אליך כשאת נוקבת בשמו?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: איך?

שליחה על ידי eli_lea »

היי אורטל,
את פועלת כנדרש,קריאה בשמו וחזרה לרוב על המילה "צ'יקו" תביא אותו במהרה לומר את המילה,זוהי התאוריה,
כמובן שיתכן על אף הכל שלפתע הוא יאמר מילה אחרת,את בטח מכירה את המצב שהאמא אומרת לתינוק כל היום "אמא" "אמא"
והמילה הראשונה שלו זה "אבא",אין חוקים ואין מסגרות.
לגבי תחילת דיבור,כפי שאמרתי בעבר ישנם תוכים גדולים שנחשבים לדברנים שאינם מוציאים מילה וישנם תוכים שאינם
נחשבים לדברנים כלל ודווקה הם ידברו,את צריכה סבלנות והרבה,בדרך כלל הסבלנות וההשקעה משתלמת ולפתע התוכי מדבר,
זה יכול לקחת חודש שלושה ואף שנה,אני עד עתה ראיתי שאת נהנית מהתוכי ומרעיפה עליו אהבה ואני מאמין שבשלב כלשהו
הוא ידבר,בינתיים המשיכי להינות מחברתו ותקשרי עימו הרבה ככל שניתן.
אני מציע שהתקשורת תיעשה גם כשאת לא נמצאת עימו באותו חדר,תמיד תדברי עימו,גם בטבע התקשורת נעשית כשאין קשר
עין וע"י השמעת קולות הם בעצם בודקים שהכל בסדר אחד עם השני,לדעתי דווקה תקשורת כזאת היא תקשורת אפקטיבית יותר.
בהצלחה.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: כמה זמן לוקח לתוכי, מוחתם כמובן, ללמוד את השם שלו?

שליחה על ידי eli_lea »

מעבר להכרת השם אני נסחפתי והגעתי לדיבור עצמו תמונה,בכל מקרה אני מאמין שכשאת אומרת את שמו הוא מקשר אך לא תמיד
ישנה תגובה ישירה,שלא כמו עם כלב שמיד יקשקש התוכי לא תמיד יגיב ישירות אלא אם תאמרי נניח "צ'יקו בוא קח" ותחזיקי גרעין,הפעולה
הזאת תגרום לו להתקרב לגרעין ולהגיב בעצם למה שהוא רואה יותר מאשר לשמו אך לאחר הרבה מאוד פעמים הוא יכול לקשר בין הקריאה
וההשמעה של שמו לבין ההגעה אלייך.
סמל אישי של משתמש
אורטל25
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי אורטל25 »

גידלתי בעבר תוכים מוחתמים, לדוגמא היה לי קוניור שמש שלמיטב זכרוני בגיל חצי שנה כבר היה מגיב לשם שלו, גם אם הוא היה עסוק במשחק עם צעצוע, כשהייתי אומרת את שמו הוא היה מפסיק לשחק, מרים את הראש ועונה לי בציוץ..
צי'קו מזהה אותי ואת קולי בטוח, אך כשהוא בכלוב משחק ואני קוראת בשמו הוא לא מגיב אלי ולא מפנה את ראשו- זאת הכוונה, בין אם הוא ידבר או לא זה לא כ"כ משנה לי, הוא עדיין אהבה גדולה אצלי!!
סמל אישי של משתמש
שחר
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי שחר »

תשמעי כשהוא בכלוב והוא משחק ומרוכז במשהו או שכשהוא אוכל נראה לי שלא משנה מה תגידי לו הוא ימשיך לשחק ולאכול ולהיות מרוכז במה שהוא עושה בכלוב, אלא אם כן תעשי איזה רעש מסקרן כזה והוא ישר יחפש לראות מה קרה. כמעט כל משפט שאני מדבר עם גוצ'י כולל את השם שלו, והוא אפילו למד להגיד גוצ'י, אבל להגיד לך שהוא הבין שזה השם שלו, אני בכלל לא בטוח...
סמל אישי של משתמש
אורטל25
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי אורטל25 »

גם אני בכל משפט מכניסה את שמו,
אני פשוט מניחה שכל תוכי והזמן שלו ללמוד דברים!!
סמל אישי של משתמש
אווה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אווה »

אורטל אני תמיד אומרת כששואלים שאלה כזאת, האם אצל תינוקות מישהו יכול להגיד מתי הוא יגיב לשם שלו? ברור שלא. כל אחד והאופי שלו, ודרגת ההתפתחות שלו.בגלל זה צריכים המון סבלנות גם לגידול ילדים וגם לגידול תוכים תמונה וזה בכלל לא מצחיקתמונה
היה לי גוזל תמנה שהאכלתי אותה מגיל יום, שבגיל 3 חדשים עפה אלי ליד כשקראתי לו בשם, וגם אמרה את ג'קי אלי.
לפני שנה גידלתי שני קונגואים, שאחד מהם בגיל חודשיים כבר הגיב לשמו, וגם אמר הופ.כי קראתי להם היפ והופ.השני שהיה באותו גיל לא הראה שום סימנים לדיבור או הקשבה לשם. אז מאוד קשה לעשות הכללה, ובעצם אי אפשר לעשות דבר כזה.
תמונה
סמל אישי של משתמש
אורטל25
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי אורטל25 »

טוב, תודה רבה לכולם...
שלח תגובה

חזור אל “אילוף”