ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

ראיתם את ההרצאה הזאת

פורום בו כולנו מדברים על הכל חופשי.

מנהל: מפקחים

precious
ביצה
ביצה

ראיתם את ההרצאה הזאת

שליחה על ידי precious »

הייתי בשוק כשראיתי את זה..

זוהי הרצאה מטלטלת(!) שצריכה להישמע בכל מקום כיוון שהיא נוגעת לכולנו. כל מי שחושב מחוץ לקופסא יאותגר.
http://www.youtube.com/watch?v=omweihtaYwI#t=69s
סמל אישי של משתמש
כרמימן
גוזל
גוזל
שם פרטי:: איתי כרמי

Re: ראיתם את ההרצאה הזאת

שליחה על ידי כרמימן »

ראיתי בעבר, כל מה שהוא אומר נכון, ובכל זאת, אני ממשיך לאכול בשר,
אם לא היינו "נועדים" לאכול בשר, לא היינו מתחילים מההתחלה,
עובדה שהתחלנו אי שם בהיסטוריה...
אני גם יכול להגיד, שאני אפסיק כשאהיה גדול לאכול בשר, ככי זה לא טעים, והרעיון
של להרוג סתם חיות, לא מתאים לי,
הייתי צמחוני בעבר, והפסקתי לגבוהה כי אני לא אוכל שום דבר אחר,
ומאז שחזרתי, גבהתי הרבה, ואני בעתיד אפסיק לאכול שוב,
אומנם אני לא מסכים עם כל מה שהוא אומר,
אבל בעיקרון, הכול נכון...
precious
ביצה
ביצה

שליחה על ידי precious »

היי כרמימןֱ!

זה שהתחלנו לאכול בשר באיזשהו שלב לא מצדיק את זה. יש המון תופעות נוראיות שרצוי לעצור ולמנוע (כמו גנבה, רצח וכו') שאנשים מתישהו בהיסטוריה התחילו.
למה לא אכלת שום דבר אחר? יש כל כך הרבה דברים לאכול!!
אין סיבה שזה יהיה לא בריא, אפילו קופ"ח כללית הוציאה חוברת שבה היא כותבת על ההיתרונות של הצמחונות!
הנה: http://veg.anonymous.org.il/art11.html
מכירה לא מעט צמחונים גבוהים =]

אין שום סיבה ממשית לאכול בשר, זה גורם לסבל ומוות מיותרים.
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

שלום רב וברוך הבא לקהילה,

אני יכול לומר שזה כבר זמן מה אני "מתנדנד". היו לי לא מעט תרוצים כגון: איך להתנהל מול הילדים, האישה, אני רוצה קודם "ללמוד" בכדי לעשות את "המעבר" נכון ולא "ליפול" אחרי תקופה קצרה ולחזור ולאכול בשר\מוצרי חלב, אבל כאמור בזמן האחרון "היה לי קשה להסתכל במראה" ולהגיד שטוב לי עם דרך החיים שבחרתי ובכוונה אני אומר דרך ולא מזון, כי הבריאות שלי פחות מעניינת אותי ולא בגלל זה היה לי את הרצון להיות טבעוני, המון מרכאות, המון תרוצים.

הסרטון הזה (שפעם ראשונה אני רואה), למרות שלא בעצם חידש שום דבר באמת הצליח לגעת בי. הצליח לפקוח לי את העיניים כמו שנאמר שם בסרטון ולהבין שהכל תרוצים... לאחרונה במשפחה שלי כמה הפכו לטבעונים ואני יכול לומר שמרגע זה גם אני. באמצע הסרט אפילו יצאתי להפסקת סיגריה וכבר סיפרתי על כך לאשתי...

אז קודם כל תודה לך על הסרטון ואתה מוזמן לפתח אותו במידע במיוחד לאלו "המתחילים" לי זה בכל אופן יעזור.
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
סמל אישי של משתמש
נטליקי
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי נטליקי »

מסכימה איתו לגמרי, והיה קטע בהרצאה שזה אפילו הזכיר לי את מה שעשו ליהודים בשואה. מעלים את החיות למשאיות, מובילים אותם למחנה ריכוז, מענים אותם ואז שוחתים אותם. וכשאומרים "התייחסו ליהודים כמו אל חיות".. למה כמו חיות? לחיות כן מגיע כל הסבל הזה?
וכן, אני מסכימה עם כל מילה שלו אבל גם אני אוכלת בשר, אמנם נכון די הפסקתי לאכול בשר ואני אוכלת עכשיו רק עוף (כמו שאתם רואים זה הדרגתי אצלי...) אבל עדיין, זה לא כל כך קל לשנות הרגלים. הוא חושב שבעזרת נאום אחד הוא יצליח לשנות דעה והרגלים שנצברו במשך כל החיים וזה לא ככה. זה יכול לעזור, אבל אני מתערבת איתכם שרוב האנשים שם לא עברו להיות טבעוניים כי מבחינתם זה לוותר על סגנון חיים שהם רגילים אליו.
זה תהליך שבן אדם צריך לעבור עם עצמו ולא מהיום למחר להחליט: זהו אני טבעוני! קל להגיד, קשה לבצע.. (ל"חלשים" שבינינו..)
ואני אומרת את זה בתור אחת שעובדת על זה לא מעט זמן, ורוצה את הסגנון חיים הזה לא מעט בכלל! האהבה שלי כלפי בעלי חיים היא עצומה, הם חברים ללא תנאי.. ואולי יש כאלה חזקים שכן מסוגלים להגיד מהיום למחר שהם טבעוניים, אבל אני אישית יודעת בשבילי זה תהליך הדרגתי..
תמונה

Music it's my all lifeתמונה

~*Don't worry be happy*~תמונה
precious
ביצה
ביצה

שליחה על ידי precious »

היי uzibu ונטליקי!

uzibu אני שמח לשמוע שהסרטון דחף אותך לפעול למען האידיאלים שאתה מאמין בהם.
הוא בהחלט מרצה משכמו ומעלה ומצליח להסביר את הדברים בצורה פשוטה וממוקדת.
אם יש לך טבעונים במשפחה אז זה נהדר כי כבר יש לך תמיכה ובטח הם יוכלו לשתף אותך ולתת עצות ממקור ראשון.

נטליקי..
כל אחד בוחר את בחירותיו איך לגשת לטבעונות.
נכון שאנחנו רגילים לאכול בשר, וגם אני הייתי רגיל.
לומדים איך לעשות את זה וככל שהזמן עובר זה הופך להיות יותר ויותר פשוט!
לפעמים כדאי פשוט "לקפוץ למים".
גם צמצום הוא חשוב, אבל צריך לזכור שכל "ארוחה" כזו, היא בעצם בעל חיים.

אני מצרף לשניכם קישורים שלדעתי יוכלו להועיל לכם בתחילת דרככם...
אתר הצמחונות הישראלי
פורטל הצמחונים והטבעונים
פורום צמחונות וטבעונות בתפוז
יומן חייתי
בכולם יש המון מידע, ואתם יכולים לשאול שאלות ולהשתתף.
כמובן שאתם מוזמנים גם לשאול אותי. תמונה
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

חשבתי שהסירטון לא יחדש לי הרבה כי כבר קראתי וראיתי המון בנושא, ובכל זאת זה חידש..
אני פשוט.. אין לי מילים לתאר מה אני מרגישה כרגע.. כמה כאב וסבל ובשביל מה
והתגובות ביוטיוב עוד יותר מרגיזות.. איך אפשר לראות את הסרטון הזה ולהמשיך להצדיק את התעשייה הזו? איך? כנראה הם לא ראו

precious, תודה על הסרטון, אולי הוא יסביר לבני משפחתי מה שאני לא הצלחתי להסביר במילים שלי וגם הם יפסיקו להיות חלק
מהתעשייה האכזרית והחולנית הזו

כל הכבוד לגארי יורופסקי .. אקטיביסט זה לא מילה.. לא יודעת אם היה לי האומץ והכוח לפעול כמוהו

עוזי מזל טוב תמונה

נטליקי דווקא זה מה שאהבתי בסירטון, שהוא הראה את כל התחליפים - לבשר, למוצרי חלב.. כלומר הראה לסטודנטים שהם לא צריכים לשנות כלום מהשיגרה שלהם..
לצערי בארץ זה קצת שונה, אין פה יותר מדי מוצרים, מלבד חומרי גלם כמו סייטן וטמפה.. אבל אני מקווה שעם הזמן התעשייה הזו תתפתח
בארץ ותהיה יותר מודעות לנזקים של תעשיית החלב והבשר

אני מצרפת קישור למאמר שנתקלתי בו לא מזמן, לגביי חלבונים מהחי ומהצומח
אמנם בסירטון הוא הסביר הכל, אבל בכל זאת אולי זה יוסיף: חלבון - עובדות ומעשיות, מאמר מאת יאיר ראובן
סמל אישי של משתמש
יהודה גבריאל
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יהודה

שליחה על ידי יהודה גבריאל »

כל מילה שהוא מוציא מהפה חארטה בארטה עצבנית אני בחיים לא יפסיק לאכול בשר למה להפסיק בכלל ה' ברא אותם לצורך האדם שבני האדם יהנו מהם מה יש לאכול חוץ מבשר עוף ומוצרי חלב חסה? שיבולת שועל? חיטה? לא תודה מה אני עז באנו לעולם להנות מהנאות החיים לא להסתכל עליהם ובשר זה חלק מהנאות החיים. מה עדיף זה http://www.ynet.co.il/PicServer2/020220 ... 04/4_g.jpg

או זה

http://www.nrg.co.il/images/archive/300 ... 44/216.jpg

ודרך אגב למי שאומר שהחיות סובלות בשחיטה זה נכון הם סובלים רק מהשיטות שחיטה של הגויים הם יורים בהם מחשמלים אותם או ששוחטים אותם במקומות שלוקח להם זמן למות אבל השחיטה היהודית זה השחיטה שכמעט והחייה לא סובלת וזה הוכח מדעית וזה בדוק במיליון אחוז זה שרואים תחייה זזה אחרי ששוחטים אותה זה רק העצבים בגוף שעדיין זזים בתכלס היא כבר לא מרגישה כלום
תמונה
הולך אדם הולך והוא כנר דועך
ואין שואל ואין יודע למה זה ואיך
עצב בעינייו ועצובים שיריו
קרב יומו זאת יודע והוא סופר ימיו
קורא ואין עונה לאלוהים פונה
עד אנא יתענה.

עמוק בלב יודע דבר לא יעזור
עמוק בלב יודע כי אין כי אין מזור.
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

תודה precious, תודה שירלי.

ה' ברא אותם בכדי שתאכל אותם? את 10 הדיברות אתה יודע? מה בדיוק "חארטה בארטה"? לא תרצח חארטה בארטה?
למה אתה לא אוכל כלבים? למה אתה לא אוכל את התוכים שלך? מה מבדיל? הרי יש כאלה שאוכלים כלבים, וחרגולים בשוקולד אז איפה הקביעה למה ה' ברא אותם.

להנות? ראשית עם קצת ידע בנושא דת העולם שאנחנו נמצאים בו הוא לא למטרת הנאה (אבל זה כבר דיון אחר), כמו כן, מי אמר שלא תהנה ממוצרים חלופיים שיתנו לך את אותו מרקם של טעם? אם אני אשים לך בצלחת X שיתן לך את אותו טעם של הבשר שהצגת בתמונה אז מה אכפת לך? אולי גם תתפלא וזה יהיה יותר טעים. האמת, שאני לא יודע. אבל זה גם לא מעניין אותי יותר.

אני לא הופך להיות "יפי נפש" וגם אני בדיוק כמוך אכלתי עד לפני מספר רגעים כנפיים בתנור (האמת שחלפו כמה ימים), העניין הוא שתמיד היו לי יסורי מצפון והיו לי תרוצים רבים למה לדחות את הנושא. אני פשוט אומר שאם לפחות מחליטים לאכול בשר לפחות להיות כנים עם עצמנו ולהגיד כי "לא מעניין אותי אותו בעל החיים". כי בסופו של דבר למי שאכפת ממישהו לא אוכל אותו. זהו.. צריך לגלות אחריות, אי אפשר לברוח מהאמת.

בכל מקרה, אם אתה בוחר לאכול בשר זו בחירתך. בין זה לבין חארטה בארטה והזילזול הזה שנשמע מהתגובה שלך ישנם אלפי הבדלות.. הרי ישנם לא מעט אנשים שיכולים להגיד חארטה בארטה על הדת ובכלל על כל אמונה של בן אדם. תחייה את חייך כפי שאתה רואה ומאמין לנכון. אל תזלזל באחרים בבחירתם. על כל דבר אפשר לדון, יש דרך.
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
סמל אישי של משתמש
יהודה גבריאל
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יהודה

שליחה על ידי יהודה גבריאל »

מה הקשר כלבים תוכים וחרגולים לא אכפת לי עם אוכלים אותם או לא אני דיברתי על בשר ועוף הבעלי החיים הכשרים למאכל ולשחוט פרה מבחינתי זה לא רצח כי התורה התירה ורשמה איזה בעלי חיים לאכול ומה לא לאכול כל עוד זה כשר אני אוכל וגם עם תוכי היה כשר ההיתי אוכל,ופעם יצא לי לאכול המבורגר צמחוני ונקניקיות טופו וזה בכלל לא אותו טעם ומרקם זה פשוט מגעיל וזה בחיים לא יהיה כמו הבשר האמיתי אבל זאת דעתי וכמו שאמרת כל אחד והדרך חיים שלו והבחירה שלו . ומי אמר לך תשטות הזאת שאסור לעשות חיים ולהנות מה חשבת כל מי שדתי יושב כל היום בבית ולומד תורה התורה מרשה וממליצה להנות אבל כל עוד שלא עוברים את חוקי התורה
תמונה
הולך אדם הולך והוא כנר דועך
ואין שואל ואין יודע למה זה ואיך
עצב בעינייו ועצובים שיריו
קרב יומו זאת יודע והוא סופר ימיו
קורא ואין עונה לאלוהים פונה
עד אנא יתענה.

עמוק בלב יודע דבר לא יעזור
עמוק בלב יודע כי אין כי אין מזור.
שלח תגובה

חזור אל “דיבורים כמו חול ואין מה לאכול”